יום ראשון, 15 בינואר 2017

סוף שדרות רוטשילד שמאלה

נקודת המפגש שלנו הפעם בפינת רוטשילד הרצל זימנה לי התלבטות: צפונה לשדרה המפונפנת או דרומה לרחוב הרצל המג'וייפ? האנטי-אסתטיקה של רחוב הרצל מעניינת אותי יותר ואני מחליטה לנסות לצייר שם. אני מתחילה לשוטט ברחוב וקולטת שקל זה לא יהיה. המקום עמוס, רועש, מלוכלך והכי גרוע זה שאין איפה לשבת! אני ממשיכה להתקדם במורד הרחוב והנה הפלא ופלא: ספסל! אני מתמקמת עליו בשימחה ובודקת מה רואים מכאן. לעיני נפרש לונג שוט מרהיב שמעליו מתנוסס מגדל שלום המיתולוגי ולמטה ברדק לא נורמאלי שכולל מכוניות תקועות בפקק, הולכי רגל טרודים בעינייניהם, בעלי עסקים קשי יום, חנויות מיושנות, ובעיקר הרבה רעש ובלגן. זהו, אני מסודרת לשעה הקרובה.בהמשך שיטוטי ברחוב הרצל משך את עיני חלון ראווה של חנות בגדים עלובה עם תצוגה של בובות קטומות ראש תלויות על אנקולים כבאיטליז עוטות בגדים לא אופנתיים בעליל. להפתעתי החנות נהנתה מזרם לקוחות לא קטן.


משם נדדתי לרחוב נחלת בנימין שבו עלי להודות לא ביקרתי שנים רבות, וכמדומני הפך להיות היפסטרי ביותר. מסעדות, ברים, גרפיטי ותל אביבים צעירים ומגניבים בכל פינה.


בין מקומות הבילוי פזורות חנויות הבדים הידועות של נחלת בנימין, לייד אחת מהן עצרתי. בחלון הראווה שלה ניצבו שתי בובות חסרות ראש עטויות שמלות רבות רושם מבדים כבדים מעוטרים כהוגן  וליידן אגרטל ובו זר פרחים מלאכותיים מאובק. ממש מכרה זהב לשרבוט!


מצאתי שהרחובות המצטלבים עם השדרה מלאים בהפתעות ועיניין ונהנתי מאוד לשוטט בהם ולאסוף רשמים. אמנם לא הספקתי לצייר בשדרה עצמה הפעם, אבל בהחלט ארצה לשוב אליה בהמשך ולמלא את החסר. הציורים של החבורה היו כמו תמיד מגוונים ומרשימים בצורה בלתי רגילה. תודה ענקית למרינה על הארגון והיוזמה. היה כיף אדיר!!!

שלכם,
ניצן

3 תגובות:

  1. אוסף רשמים נהדר כל כך! ציירתי גם בדיוק מאותו הספסל ברחוב הרצל - נקודת מבט מרתקת! חשבתי לעצמי כשציירתי שהייתי רוצה גם להוסיף את הרעש של הרחוב לרישום שלי כדי להשלים את החויה. מעניין לראות את הפינה בעיניים שלך, איך את הצלחת להעביר את ההתרשמות שלך. והרישומים של הויטרינות ורחובות כל כך גרפיות. בקיצור - כיף לראות את העבודות שלך!

    השבמחק
  2. מקסים ומלא חיים. אני אוהבת את הקרטונים הממוחזרים - מאמצת את הרעיון.

    השבמחק